TÉMA Bylinky

Poradna byla uzavřena. Není možné pokládat ani odpovídat na dotazy.


Unkárie

autor: abakuk 20.12.2010 10:24

Je to léčivá rostlina. Chtěla bych znát její účinky, jak se užívá.loupaivi

Odpovědi na otázku

 • medvídek mýval 31.12.2010 23:03
  posilenie imunity
 • peto19981 29.12.2010 08:35
  Posvätná rastlina Legenda o liečivej liane môže a nemusí byť pravdivá, isté však je, že od čias objavenia extraktu z chinínovníka žiadna iná rastlina nepriťahovala pozornosť farmakológov tak ako unkária liečivá (Uncaria tomentosa), známa aj pod názvom Vilcacora (v reči Indiánov kmeňa kečua to znamená „posvätná rastlina“). Na liečivé účinky tejto rastliny upozornil v sedemdesiatych rokoch 20. storočia rakúsky vedec Klaus Keplinger, ktorý zbieral údaje o domorodcoch, zázračne vyliečených z mnohých chorôb, okrem iného aj z rakoviny. V príspevkoch prednesených na prvej medzinárodnej konferencii v r. 1994, témou boli liečivé účinky unkárie, prednášajúci tvrdili, že niektoré látky obsiahnuté v rastline pôsobia neuveriteľne stimulujúco na obranyschopnosť organizmu. Viacero vedeckých tímov potvrdilo, že unkária zvyšuje imunitu až o 60%, pôsobí protizápalovo, brzdí rast nádorov, potlačuje rôzne bakteriálne infekcie a virózy. Okrem toho dokáže blokovať hromadenie krvných doštičiek a trombov, čiže pôsobí ako prevencia srdcovo-cievnych chorôb. Zároveň chráni žalúdok pred poškodením pri pojedaní takých liekov, akým je napr. Ibuprofen (nesteroidné antireumatiká), zlepšuje celkový stav chorých na AIDS, pomáha pri liečbe artritídy a má výrazné detoxikačné účinky. Na zahodenie nie je ani antioxidačný efekt, unkária je v tomto smere trojnásobne účinnejšia ako vitamín C.
 • komarkova.olga 26.12.2010 16:12
  Unkárie může posilovat imunitu, a proto je vhodná při léčbě těžších infekcí. Unkárie podporuje léčení, může zmírňovat chronické bolesti, zmírňuje bolesti při zánětech kloubů.
 • teckateckadvojtecka 25.12.2010 17:55
  Je to lékařská rostlina k posílení imunity.
 • abakuk 23.12.2010 08:44
  Přede mnou je to tak podrobně popsáno, že to mohu jen potvrdit. Je to dřevitá popínavá rostlina, pocházející z Peru a Brazilie, z níž se používá kůra nebo kořen. Může posilovat imunitu a proto je vhodná při léčbě těžších infekcí, například simusitidy, podporuje léčení rakoviny, může zmírńovat chronické bolesti a zmírńuje bolesti kloubů. Prodává se v různých formách, jako sušená rostlina/ čaj, tablety, tnktury, tobolky, softgely. Nesmí se užívat, plánujete-li těhotenství, v těhotenství, ani při kojení. V těchto případech není její bezpečnost zcela prokázána a mohlo by dojít k potratu. Výtažek z unikárie je v Německu a Rakousku považován za velmi účinný lék, proto je tam vydáván pouze na lékařský předpis
 • vcelka1 22.12.2010 19:34
  Unkárie může posilovat imunitu, a proto je vhodná při léčbě těžších infekcí, například sinusitidy. Unkárie podporuje léčení rakoviny, může zmírňovat chronické bolesti, zmírňuje bolesti při zánětech kloubů.
 • Pavla12 21.12.2010 18:15
  artroza,dna
 • pepik1011 21.12.2010 15:07
  (Uncaria tomentosa - Uncaria guianensis)
Ačkoli evropští lékaři používají tuto rostlinu teprve od roku 1980, indiánům sloužila již po staletí k léčení ran, žaludečních potíží, bolestí, bolestí kloubů, rakoviny a jiných onemocnění. Z unkárie se používá kůra nebo kořen.
V deštných lesích amazonské kotliny vytváří jedna dřevnatá popínavá rostlina na úponu svých listů dva zahnuté trny, které připomínají kočičí drápy. Droga získaná z vnitřní kůry nebo kořenu této rostliny je známá pod jménem cats claw – tj. „kočičí dráp“. Ačkoli existují četné příbuzné druhy unkárie, k medicínským účelům jsou vhodné jen dva zcela specifické, divoce rostoucí druhy, Uncaria tomentosa a Uncaria guianensis, pocházející z Peru a z Brazílie. Velké kusy kůry unkárie můžete běžně vidět na jihoamerických venkovských tržištích. 
Nejčastější uplatnění unkárie

Unkárie může posilovat imunitu, a proto je vhodná při léčbě těžších infekcí, například sinusitidy. Unkárie podporuje léčení rakoviny, může zmírňovat chronické bolesti, zmírňuje bolesti při zánětech kloubů.
Moderní vědecké studie objevily v této rostlině několik účinných látek, které zvyšují aktivitu imunitního systému a potlačují zánět. Jejich přítomnost vysvětluje, proč se tato rostlina tradičně používá proti rakovině, zánětům kloubů, úplavici, vředům a jiným infekčním a zánětlivým stavům. Pro potvrzení těchto účinků však chybí klinické důkazy.
Unkárie a její hlavní příznivé účinky: V Německu a Rakousku předepisují lékaři přípravky z této rostliny k povzbuzení imunitní odpovědi u nemocných s rakovinou, zvláště u pacientů oslabených po chemoterapii nebo ozáření. Několika složkám obsažených v unkárii, z nichž některé se studují již desítky let, je možné přičítat účinky zvyšující imunitu a protinádorové účinky. V roce 1970 popsali vědci látky obsažené ve vnitřní části kůry a v kořenech unkárie a nazvali je prokyanidolické oligomery, které u zvířat potlačovaly růst nádorů. V roce 1980 němečtí vědci identifikovali v unkárii další látky posilující imunitní systém a stimulující fagocyty, které pohlcují a ničí viry a bakterie. V roce 1993 odkryla jedna italská studie jinou skupinu látek, nazývanou glykosidy kyseliny quinové, které mají řadu příznivých účinků. Působí jako antioxidanty, hubí viry, zmírňují zánětlivé reakce a potlačují přeměnu normálních buněk v nádorové. Kromě protinádorových účinků ukárie působí pravděpodobně i proti úporným infekcí, jako je zánět vedlejších nosních dutin.
Další příznivé účinky unkárie: Tradičně je unkárie pokládána za účinný prostředek proti bolestem. Vzhledem ke svýmprotizánětlivým vlastnostem může účinně zmírňovat kloubní obtíže působené artritidou a dnou. K tomu, aby byla přesně objasněna role, kterou unkarie hraje v léčení artritid a jiných kloubních obtíží, je však nutný další výzkum. Předběžné zprávy uvádějí, že pokud se unkárie používá ve spojení s klasickými léky proti AIDS, může prospívat i lidem infikovaným virem HIV, protože se zdá, že zesiluje imunitní odpověď. Někteří lékaři varují před užíváním unkárie při chronických stavech postihujících imunitní systém – především při tbc, roztroušené skleróze a revmatické artritidě. Domnívají se, že nadměrné stimulování imunitního systému zhoršuje příznaky těchto chorob. Jiní je však doporučují při autoimunních chorobách včetně revmatoidní artritidy a lupusu. Další studie jsou nezbytné. 
Jak unkárii užívat

Dávkování unkárie: Užívejte dvakrát denně 1 tabletu obsahující 250mg standardizovaného extraktu. Alternativně je možné užívat 1 až 2 ml (20 až 40 kapek) tinktury, rovněž dvakrát denně. V surovém stavu je tato rostlina (sušená vnitřní část kůry nebo kořen v nekoncentrované formě) k dostání ve formě 500 mg nebo 1000 mg tobolek; ty se užívají dvakrát denně do 2000 mg.
Čaj ze sušených částí unkárie bývá k dostání v obchodech se zdravou výživou; 1 až 2 lžičky čaje se spaří šálkem horké vody, podle návodu na balíčku. Denní dávku tvoří až 3 šálky. 

Návod k užívání unkárie: Unkárii můžete kombinovat nebo střídat s jinými léčivkami, které stimulují imunitní systém, například s echinaceou, kozincem aj.
Pro těhotné a kojící ženy je ukárie nevhodná. V peru je dokonce považována za abortivum, u zvířat stimuluje děložní kontrakce. Tento účinek ukárie svědčí pro možnost nebezpečí potratu. Rovněž se nemá používat jako antikoncepce. 
Unkárie - fakta a rady

¨Přestože kořen unkárie má vyšší obsah aktivních látek než kůra, dává se kůře přednost z ekologických důvodů. Po odebrání kůry může rostlina dále vegetovat, kdežto odebráním kořenů se zničí. Koupíte-li standardizovaný výtažek z kůry, máte zaručenou hladinu aktivních látek. 

Výtažek z unkárie je v Německu a Rakousku považován za velmi účinný lék, a proto je vydáván pouze na lékařský předpis. 

Abyste si byli jisti, že užíváte správné dávky, kupujte jen standardizované výtažky. Vyhledejte potravinové doplňky se standardním obsahem 3 procent alkaloidů a 15 procent polyfenolů. 

Kupujte doplňky vyráběné z Uncaria tomentosa nebo Uncaria guianensis. Na trhu je více bylin, které vypadají jako unkárie a mohou mít I stejné jméno, ale nejsou to ty pravé. Patří mezi ně přípravky z USA obsahující rostlinu Acacia gregii, která má s unkárií pouze shodné lidové jméno (kočičí dráp) 
Vedlejší účinky unkárie

Přestože o bezpečnosti užívání unkárie existuje jen málo prací, nejsou údaje o tom, že by byla doporučovaných dávkách toxická. Příliš vysoké dávka unkárie mohou vyvolat průjem.
Při používaní unkárie pozor na

Neužívejte unkárii, plánujete-li těhotenství, v těhotenství, ani při kojení. V těchto případech není její bezpečnost zcela prokázána a mohlo by dojít i k potratu. Máte-li zdravotní problémy poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.
Unkárie - doplňující informace

Tablety vyráběné z červenavě hnědé kůry popínavé unkárie poskytují přírodní způsob zvýšení imunity.
  (Uncaria tomentosa - Uncaria guianensis) Ačkoli evropští lékaři používají tuto rostlinu teprve od roku 1980, indiánům sloužila již po staletí k léčení ran, žaludečních potíží, bolestí, bolestí kloubů, rakoviny a jiných onemocnění. Z unkárie se používá kůra nebo kořen. V deštných lesích amazonské kotliny vytváří jedna dřevnatá popínavá rostlina na úponu svých listů dva zahnuté trny, které připomínají kočičí drápy. Droga získaná z vnitřní kůry nebo kořenu této rostliny je známá pod jménem cats claw – tj. „kočičí dráp“. Ačkoli existují četné příbuzné druhy unkárie, k medicínským účelům jsou vhodné jen dva zcela specifické, divoce rostoucí druhy, Uncaria tomentosa a Uncaria guianensis, pocházející z Peru a z Brazílie. Velké kusy kůry unkárie můžete běžně vidět na jihoamerických venkovských tržištích. Nejčastější uplatnění unkárie Unkárie může posilovat imunitu, a proto je vhodná při léčbě těžších infekcí, například sinusitidy. Unkárie podporuje léčení rakoviny, může zmírňovat chronické bolesti, zmírňuje bolesti při zánětech kloubů. Moderní vědecké studie objevily v této rostlině několik účinných látek, které zvyšují aktivitu imunitního systému a potlačují zánět. Jejich přítomnost vysvětluje, proč se tato rostlina tradičně používá proti rakovině, zánětům kloubů, úplavici, vředům a jiným infekčním a zánětlivým stavům. Pro potvrzení těchto účinků však chybí klinické důkazy. Unkárie a její hlavní příznivé účinky: V Německu a Rakousku předepisují lékaři přípravky z této rostliny k povzbuzení imunitní odpovědi u nemocných s rakovinou, zvláště u pacientů oslabených po chemoterapii nebo ozáření. Několika složkám obsažených v unkárii, z nichž některé se studují již desítky let, je možné přičítat účinky zvyšující imunitu a protinádorové účinky. V roce 1970 popsali vědci látky obsažené ve vnitřní části kůry a v kořenech unkárie a nazvali je prokyanidolické oligomery, které u zvířat potlačovaly růst nádorů. V roce 1980 němečtí vědci identifikovali v unkárii další látky posilující imunitní systém a stimulující fagocyty, které pohlcují a ničí viry a bakterie. V roce 1993 odkryla jedna italská studie jinou skupinu látek, nazývanou glykosidy kyseliny quinové, které mají řadu příznivých účinků. Působí jako antioxidanty, hubí viry, zmírňují zánětlivé reakce a potlačují přeměnu normálních buněk v nádorové. Kromě protinádorových účinků ukárie působí pravděpodobně i proti úporným infekcí, jako je zánět vedlejších nosních dutin. Další příznivé účinky unkárie: Tradičně je unkárie pokládána za účinný prostředek proti bolestem. Vzhledem ke svýmprotizánětlivým vlastnostem může účinně zmírňovat kloubní obtíže působené artritidou a dnou. K tomu, aby byla přesně objasněna role, kterou unkarie hraje v léčení artritid a jiných kloubních obtíží, je však nutný další výzkum. Předběžné zprávy uvádějí, že pokud se unkárie používá ve spojení s klasickými léky proti AIDS, může prospívat i lidem infikovaným virem HIV, protože se zdá, že zesiluje imunitní odpověď. Někteří lékaři varují před užíváním unkárie při chronických stavech postihujících imunitní systém – především při tbc, roztroušené skleróze a revmatické artritidě. Domnívají se, že nadměrné stimulování imunitního systému zhoršuje příznaky těchto chorob. Jiní je však doporučují při autoimunních chorobách včetně revmatoidní artritidy a lupusu. Další studie jsou nezbytné. Jak unkárii užívat Dávkování unkárie: Užívejte dvakrát denně 1 tabletu obsahující 250mg standardizovaného extraktu. Alternativně je možné užívat 1 až 2 ml (20 až 40 kapek) tinktury, rovněž dvakrát denně. V surovém stavu je tato rostlina (sušená vnitřní část kůry nebo kořen v nekoncentrované formě) k dostání ve formě 500 mg nebo 1000 mg tobolek; ty se užívají dvakrát denně do 2000 mg. Čaj ze sušených částí unkárie bývá k dostání v obchodech se zdravou výživou; 1 až 2 lžičky čaje se spaří šálkem horké vody, podle návodu na balíčku. Denní dávku tvoří až 3 šálky. Návod k užívání unkárie: Unkárii můžete kombinovat nebo střídat s jinými léčivkami, které stimulují imunitní systém, například s echinaceou, kozincem aj. Pro těhotné a kojící ženy je ukárie nevhodná. V peru je dokonce považována za abortivum, u zvířat stimuluje děložní kontrakce. Tento účinek ukárie svědčí pro možnost nebezpečí potratu. Rovněž se nemá používat jako antikoncepce. Unkárie - fakta a rady ¨Přestože kořen unkárie má vyšší obsah aktivních látek než kůra, dává se kůře přednost z ekologických důvodů. Po odebrání kůry může rostlina dále vegetovat, kdežto odebráním kořenů se zničí. Koupíte-li standardizovaný výtažek z kůry, máte zaručenou hladinu aktivních látek. Výtažek z unkárie je v Německu a Rakousku považován za velmi účinný lék, a proto je vydáván pouze na lékařský předpis. Abyste si byli jisti, že užíváte správné dávky, kupujte jen standardizované výtažky. Vyhledejte potravinové doplňky se standardním obsahem 3 procent alkaloidů a 15 procent polyfenolů. Kupujte doplňky vyráběné z Uncaria tomentosa nebo Uncaria guianensis. Na trhu je více bylin, které vypadají jako unkárie a mohou mít I stejné jméno, ale nejsou to ty pravé. Patří mezi ně přípravky z USA obsahující rostlinu Acacia gregii, která má s unkárií pouze shodné lidové jméno (kočičí dráp) Vedlejší účinky unkárie Přestože o bezpečnosti užívání unkárie existuje jen málo prací, nejsou údaje o tom, že by byla doporučovaných dávkách toxická. Příliš vysoké dávka unkárie mohou vyvolat průjem. Při používaní unkárie pozor na Neužívejte unkárii, plánujete-li těhotenství, v těhotenství, ani při kojení. V těchto případech není její bezpečnost zcela prokázána a mohlo by dojít i k potratu. Máte-li zdravotní problémy poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem. Unkárie - doplňující informace Tablety vyráběné z červenavě hnědé kůry popínavé unkárie poskytují přírodní způsob zvýšení imunity.
 • novina 21.12.2010 12:18
  Léčí se s ní záněty kloubů a třeba také žaludeční vředy.
 • Atog 20.12.2010 19:21
  Používá pro povzbuzení imunitní odpovědi u nemocných s rakovinou, zvláště u pacientů oslabených po chemoterapii nebo ozáření.
 • jajda69 20.12.2010 17:26
  protizánětlivá bylinka na bolesti kloubů především, ale má velmi široké využití
 • berretir 20.12.2010 15:49
  Dovozci unkárie na český trh obvykle doporučují užívat odvar (jedna polévková lžíce rostliny se povaří pět minut; poté se nechá ještě patnáct minut vyluhovat; scedíme a pijeme). Používá se nanezánětlivá onemocnění kloubů. U ostatních onemocnění nebyla účinnost ověřena a v těchto případech tedy nelze užívání unkárie doporučit.
 • zdenka50 20.12.2010 15:15
  Unkárie pomáhá při infekcích,zmírňuje bolesti kloubů,při léčení rakoviny.Podrobné účinky najdete http://www.beltina.cz/bylinka/unkarie/.
 • beespe 20.12.2010 15:15
  V deštných lesích amazonské kotliny vytváří jedna dřevnatá popínavá rostlina na úponu svých listů dva zahnuté trny, které připomínají kočičí drápy. Droga získaná z vnitřní kůry nebo kořenu této rostliny je známá pod jménem cats claw – tj. „kočičí dráp“.
 • macina.vitkova 20.12.2010 15:02
  Léčivka unkárie může někdy snižovat zánětlivé bolesti při artritidě nebo při degenerativních změnách, jako je spondylóza
 • janulik 20.12.2010 14:56
  Unkárie je užívána hlavně pro své protizánětlivé, antikoncepční a protirakovinné účinky. Léčí se s ní žaludeční vředy, průjmy a nádory v oblasti trávícího traktu. Dále slouží k terapii kapavky, nezánětlivých onemocnění kloubů, akné, cukrovky a nemocí močových cest. Celkově posiluje funkce imunitního systému.
 • Lucie 20.12.2010 12:25
  Unkárie může posilovat imunitu, a proto je vhodná při léčbě těžších infekcí, například sinusitidy. Unkárie podporuje léčení rakoviny, může zmírňovat chronické bolesti, zmírňuje bolesti při zánětech kloubů.
 • olkol13 20.12.2010 11:35
  báječná proti chronickým bolestem, na posílení imunity
 • sindu 20.12.2010 11:30
  Artritida, dna , klouubní potíže
 • kianid1357 20.12.2010 10:46
  Další příznivé účinky unkárie: Tradičně je unkárie pokládána za účinný prostředek proti bolestem. Vzhledem ke svýmprotizánětlivým vlastnostem může účinně zmírňovat kloubní obtíže působené artritidou a dnou. K tomu, aby byla přesně objasněna role, kterou unkarie hraje v léčení artritid a jiných kloubních obtíží, je však nutný další výzkum. Předběžné zprávy uvádějí, že pokud se unkárie používá ve spojení s klasickými léky proti AIDS, může prospívat i lidem infikovaným virem HIV, protože se zdá, že zesiluje imunitní odpověď. Někteří lékaři varují před užíváním unkárie při chronických stavech postihujících imunitní systém – především při tbc, roztroušené skleróze a revmatické artritidě. Domnívají se, že nadměrné stimulování imunitního systému zhoršuje příznaky těchto chorob. Jiní je však doporučují při autoimunních chorobách včetně revmatoidní artritidy a lupusu. Další studie jsou nezbytné.
 • xzdev100 20.12.2010 10:30
  uživá se její kořen nebo kůra a slouží na posílení imunity na může zmírňovat chronické bolesti
 • sramkovamarie72 20.12.2010 10:28
  je dobrá na posílení imunity,vhodná při léčbě infekcí zmírňuje bolesti při zánětech kloubů prodává se v tabletách

Bylinky patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Bylinky

 • Zdravím všechny co majírádi bylinky a přírodníprodukty. Budu velmi rádakdyž mně někdo napíšetemůj…

 • 04.12.2013 23:12 Bylinky trávení vylepší

  Od dětství mě provázela zácpa, v pubertě začaly záněty moč. cest a protože jsem užívala často ATB,…

 • Zdena 28.05.2014 19:05 Bylinky trávení vylepší

  Dobrý den, mám podobné problémy s trávením jako vy ,mám zjištěné podezření na dráždivý tračník…

 • Mirek 22.06.2014 16:06 Bylinky trávení vylepší

  Dobrý den, mám podobné problémy s trávením jako vy ,mám podezření na dráždivý tračník nebo na…

 • petr kadlec 10.11.2014 13:11 Bylinky trávení vylepší

  Dobrý den, mám podobné problémy s trávením jako vy ,mám zjištěné podezření na dráždivý tračník ,…

 • Jana Sychrovska 26.03.2016 22:03 Bylinky trávení vylepší

  Dobry den,chtela bych se take informovat na tyto bylinky.Trapi me take problemy s jidlem,..Cokoliv…

 • 30.05.2013 17:05 exem dětí

  Dobrý den, my užíváme na alergie a atopický exém už pátý měsíc bylinkové tinktury a nyní už…

 • jarosska 04.01.2014 15:01 Nachlazení

  My používáme kapičky OK Alfa+ a přírodní vitamínky s betaglukany Factor Base Kids a jsem maximálně…

 • Uznáváte bylinky, věříte jejím účinkům? Bylinky působí pozvolnějí než léky a jejich účinky…

 • dobrý den!Jsem po operaci nádoru v prsu a čeká mě radioterapie.Lékařka mi předepsala léky…

 • dobrý den!Jsem po operaci nádoru v prsu a čeká mě radioterapie.Lékařka mi předepsala léky…

 • jarosska 04.01.2014 14:01 zdravé hubnutí

  Zhubnout a váhu udržet bez jojo efektu se zdá být těžké. Určitě to jde, ale s rozumem a přírodní…

 • Majka 30.01.2014 10:01 Nachlazení

  Děkuji za tip;) Na jaký druh kašle sirup je? A nemá malý problém jej spolknout? Není hořký? Přece…

 • Uznáváte bylinky ve formě olejů? Bylinky působí na určitý problém ve vašem těle. Jedná se o…

 • Lucie Meláková 16.08.2016 22:08 Nespavost po porodu

  Rozhodně bylinky. Chemiibych neriskovala, zkustemeduňku, libeček, kozlík atak podobně, vše…

 • Hanafi 28.12.2010 12:12 Nespavost po porodu

  Mám stejný probém a nespoléhala bych se na to, že se to po půl roce upraví, dcerka má už 8 měsíců…

 • 05.01.2011 11:01 body vánoční soutěže

  prosím, jděte se hádat a napadat jinam. a založte si na to třeba stránku...taky napíšu klidně…

 • Máte rádi bylinky a dáváte přednost přírodním produktům před chemií? Tak to jste tu správně.…

 • Maruna 18.01.2013 15:01 Nachlazení

  Tuhle bylinku taky neznám, budu se po ní muset poohlednout. Zatim mi ale pomaha čiste prirodni…

 • Pajulka 21.03.2013 13:03 Postinor

  Ahoj holky - moje zkušenost - chtěla jsem si koupit u nás v lékárně Postinor, jen tak do zásoby,…

 • Jsem také spíš přes ty bylinky, různé čajíky a tak, ale domáci sirupy si nevyrábím, od kamarádky…

 • Míša 04.02.2014 11:02 Chřipka a nachlazení

  Dříve jsem byla taky stále po doktorech, děti měly zelené rýmy, kašle..Od té doby, co užíváme…

 • kocour mourek 02.03.2014 01:03 Bylinné produkty pro zdraví, které pomáhají

  mám zájem o léčivé bylinky na vys.krev.tlak, boulestí kloubů(kolena,kříž) a zhodit nějaké kylo…

 • dobrý den a kde bychom ty bylinky koupili,nemáte zkušenosti a kolostrum.děkuji

 • 10.06.2014 11:06 kvasinkové záněty

  Jo tak na tom jsem stejně, čípky a masticky pomohou jen na chvíli. Jogurt, bylinky také. Taky…

 • Petra 13.08.2014 21:08 Chudokrevnost

  Ahoj na chudokrevnost pomáhají bylinky ve formě olejů, jestli chceš vědět víc, napiš mi na email:…

 • Renáta 17.08.2015 17:08 Krém na vrásky

  Dámy vyzkoušela jsem kdeco, drahé i levnějšíkrémy proti vráskám všechmožných renomovanýchznaček a…

 • Martina 18.11.2015 14:11 Posílení imunity

  Já na posílení imunityberu totohttp://shop.ajurvedaguru.cz/bylinne-kapsle/imu-help-60-kapsli-/,…

 • 18.08.2016 16:08 Tradiční medicína

  jojo tuto lékárnu znám, funguje tam suprově poradenství. Mají tam bylinky, homeopatika a kapičky,…

 • Mám ráda bylinkové čaje. Některé bylinky si i sama suším. Je to lepší jak pytlíčky. Ale i v péči o…

 • Lucie Meláková 17.10.2016 23:10 Nízký tlak a alkohol

  Alkohol rozhodně ne. Radšisi přečtěte tento článek:http://www.originalatok.cz/nizky-krevni-tlak/ a…

 • Jitka 24.01.2017 16:01 exem dětí

  Dobry den,jen chci napsat svoji lecbu na exem.Mela jsem ho vice jak 8let a pak jsem cirou nahodou…

 • Já jsem jedině na přírodní produkty, takže bylinky a žádná chemie. Z kosmetiky taky používám vše…

 • Moje maminka chodí s AE do lékárny Zelený anděl v Brně, paní lékárnice jí vždy poradí nějaké…

 • AnettJan. 13.05.2017 19:05 Imunita

  Na svět-zdraví jsem četla, že hodně bylinky pomáhají.

 • 30.06.2017 12:06 zdravé hubnutí

  Acai se určitě hodní proposílení metabolismu, alemyslím si že zdravou podporuhubnutí se hodí více…

 • Síma 29.09.2017 23:09 Tradiční medicína

  Jak se vám osvědčily léčivé bylinky?

 • Gabula 13.10.2017 11:10 alternativní medicína

  Ahoj, určit to zkus přírodní cestou, tou se dá léčit všechno. Hele mám sestru v Brně, můžu se jí…

 • Gabula 08.11.2017 09:11 alternativní medicína

  Tak jsem se Starko ptala a ona chodí pro bylinky, bylinnou směs do lékárny Zelený Anděl, sídlí na…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku